Категорија: Козметика и хигиена за куче

G807

Балзам за кучиња. Хрналивата формула помага вашето куче да има мекано влакно. Ја подобрува неговата текстура и спречува да се замрсува влакното. Упатство за употреба: ставете од балзамот на влакното, нежно масирајте за да дојде до кожата, оставете да делува неколку минути и исплакнете. Состав: алое барбарденсис, рицинусово масло и гуарова гума. Пакување 200 мл.…
Прочитај повеќе

G805

Шампон за кутриња со долго влакно. Хранливата формула помага кучето да има драво, силно и сјајно влакно. Помага за поленсо чешлање и отстранување на тутканиците на крзното. Го намалува електицитетот и го прави крзното мазно и свиленкасто.  Упатсво за користење: Се става 1 дел од шампонот со 10 дела вода и се посипува брз суво…
Прочитај повеќе

G803

Шампон за мали кутриња. Посебната формула ја дава потребната свежина и ја штити кожата на малите кутриња а при тоа не ги менува природните крактеристики на влакното. Пентанолот и алое варата го негуваат и зајакнуваат влакното. Упатсво за користење: Се става 1 дел од шампонот со 10 дела вода и се посипува брз суво влано.…
Прочитај повеќе

G802

Шампон за мали и воздрасни кутриња и кутриња во период на опаѓање на влакното. Ја смирува чуствителната и изиритирана кожа и витаминот F обезбедува омега-3 и омега-6 масни киселини.  . Упатсво за користење: Се става 1 дел од шампонот со 10 дела вода и се посипува брз суво влано. Нежно се масира и се плакне…
Прочитај повеќе